Jak odczarować dziecko – profilaktyka, objawy i sposoby radzenia sobie z urokami

jak odczarować dziecko - czerwona nitka

Mam nadzieję, że zastosowałaś się do porad zawartych w poprzednich wpisach dotyczących zabobonów ciążowych (wpisy znajdziesz tutaj:  ciążowe zabobony cz1, cz2 i cz3) Jeśli jednak nie skorzystałaś z poprzednich jakże ważnych i mądrych rad 😉 a Twoje dziecko jest marudne i płaczliwe to… bój się matko. Bo najprawdopodobniej ktoś rzucił na nie zły urok. Nie tłumacz zachowania swojego maluszka kolką, problemami z brzuszkiem, rosnącymi zębami itp. To by było zbyt proste i banalne. Zwyczajnie komuś podpadłaś i teraz masz  – jak nic dziecko jest pod wpływem złych czarów. Ale spokojnie, nie stresuj się. Internet jest pełen pomysłów na odczarowanie Twojej pociechy. Zebrałam je dla Ciebie żebyś nie musiała tracić czasu na poszukiwania, tylko od razu zabrała się do roboty 🙂

jak odczarować dziecko - objawy

Jak odczarować dziecko – po pierwsze profilaktyka

Oczywiście najlepiej jest zapobiegać urokom niż później kombinować z ich odczynianiem. Dlatego jako rozsądna, kochająca i zapobiegliwa matka powinnaś przywiązać czerwona wstążeczkę do rączki lub wózka dziecka. Albo najlepiej do jednego i drugiego. I nie zapomnij jeszcze o foteliku samochodowym. Ostrożności nigdy dość.

Gdy wychodzicie ze szpitala maluszek powinien być już ochrzczony. Jeśli nie jest ( a tak zdarza się najczęściej) to powinnaś przebrać dziecko (może za tą złośliwą sąsiadkę) lub wnieść je do mieszkania przez okno. Wtedy złe moce go nie poznają i się do niego nie przyczepią (i pójdą do nie lubianej sąsiadki). Martwisz się bo nie mieszkasz na parterze? Zadzwoń po straż pożarną 😉 Ściągają z drzew bezbronne kotki, to Tobie też powinni pomóc. Przecież chodzi o ZŁY UROK. Miejmy nadzieję, strażacy nie wykażą się brakiem zrozumienia.

Ponadto Twoje maleństwo nie powinno patrzeć w lusterko. Co z tego, że specjaliści twierdzą, że wpływa to pozytywnie na jego rozwój. Nie znają się i już. A Ty wiesz od swojej babci, ciotki lub z internetowego forum, że patrzenie w lustro to samo zło (to samo zapewne mówi Twój partner, gdy przed wyjściem po raz setny spoglądasz na swoje odbicie). Dziecko natomiast przez takie patrzenie może samo rzucić na siebie urok. Jeśli zerknie w lusterko przed chrzcinami, to może zobaczyć diabła. A jeśli zrobi to przed skończeniem roczku najprawdopodobniej będzie się jąkać.

Poza tym zapomnij o jakichkolwiek wyjściach przed chrzcinami. Bo jeśli zabierzesz maluszka w gości przed ochrzczeniem to może zostać zauroczone.

Jak odczarować dziecko – objawy

No dobra – niby czerwoną wstążeczkę masz, stosujesz się do wszystkich mądrych rad ale jednak coś nie daje Ci spokoju. Masz wrażenie, że dziecko jest jakieś inne. Zastanawiasz się, że może jednak magiczne sposoby obrony przed urokami nie zadziałały. Po czym więc poznać, że Twój maluch jest pod wpływem uroku? No cóż… Najczęstsze objawy to niepokój dziecka, płacz bez wyraźnej przyczyny, pobudki w nocy (zapamiętaj – to nie kolka, bóle brzuszka, brudna pielucha czy po prostu głód – to ZŁY UROK). Dziecko może również intensywnie wpatrywać się w jeden punkt. Nie, to wcale nie znaczy, że znajduje się tam coś interesującego. To na pewno jest ZŁY UROK.

jak odczarować dziecko - wstążka

Jak odczarować dziecko – sposoby na zdjęcie uroku

Lanie wosku nad głową

Najpierw należy rozpuścić wosk. Następnie musisz poprosić o pomoc zaufaną osobę (czyli kogoś kto nie wyśmieje Twojej troski o malucha) i kazać jej trzymać nad głową dziecka miskę ze święcona wodą. Jeśli takowej nie posiadasz (wody, nie miski) musisz zagadać z miejscowym proboszczem. Może trochę Ci odstąpi. Do wody powoli wlewasz gorący wosk. Nie zaszkodzi w międzyczasie odmówienie kilku zdrowasiek. W odlewie zobaczysz to czego dziecko się przestraszyło. Byle tylko nie była to matka z woskiem w ręku.

Przelewanie jajka nad głową

Jeśli nie masz wosku, to zawsze możesz zajrzeć do lodówki. Tam znajdziesz smaczny i zdrowy sposób na uroki. Potrzebujesz jednego jajka, dwóch szklanek i trochę wody. Do jednej szklanki wbijasz jajko (lub samo białko), a drugą do połowy napełniasz wodą. Następnie powoli nad głową dziecka przelewasz jajko do szklanki z wodą. Jajko w wodzie powinno przybrać kształt tego czego dziecko się wystraszyło (kury?). Dla lepszego efektu możesz szklankę wraz z zawartością umieścić na noc przy główce dziecka, a rano jajo wylać, najlepiej przed wschodem słońca (czyli dziecko mogło wystraszyć się koguta). Szklankę powinnaś umyć wodą z solą, by odgonić zło.

Kąpiel w czarcim żebrze

Spokojnie. Nie musisz teraz biegać i szukać małego czarta z ogonem i rogami, żeby go biedaka zaciukać i wyrwać mu żebro. Czarcie żebro to roślinka, inaczej zwana ostrożeń warzywny (Cirsium oleraceum). Musisz przygotować wywar z tej rośliny i wykąpać w nim malucha. Jeżeli po kąpieli na powierzchni wody zbiorą się farfocle lub woda jest mętna to oznacza, że dziecko było pod wpływem uroku. Ale Ty mądra matko właśnie je uratowałaś. Ha! Możesz być z siebie dumna. Skażoną wodę należy wylać na rozstaju dróg tak, aby nikt tego nie zobaczył (inaczej sąsiedzi będą wielce zdziwieni dlaczego biegasz z wanienka po skrzyżowaniu). Kąpiel musisz powtarzać codziennie, aż woda będzie przejrzysta jak herbata i cały urok zostanie wypłukany.

Oczyszczanie twarzy dziecka

Jeśli czoło maluszka jest słone to oznacza tylko jedno – ZŁY UROK. I wcale nie ma to związku z tym, że dziecko zwyczajnie się spociło. A Ty jako troskliwa mama powinnaś sól zlizać i wypluć ją na cztery strony świata. Ewentualnie trzy razy za lewe ramię lub do trzech kątów. Tylko pamiętaj, żeby nie połknąć tej śliny bo urok może przejść na Ciebie.

Można również pocierać główkę malucha złotą obrączką lub bujać nad nim pierścionkiem zawieszonym na białej nitce.

Kolejny sposób to przetarcie twarzy dziecka czymś, co mieliśmy w czasie ślubu lub czymś co nosiliśmy blisko ciała np. koszulka lub majtki (oczywiście używane i nie prane). Podobno silną moc mają kalesony ojca i zużyte skarpety babci (serio?). Najlepiej jak naplujemy na to trzy razy i zwilżonym materiałem nakreślimy dziecku na czole znak krzyża.

Inne metody

Jeśli wyżej wymienione nie zadziałają możemy jeszcze spróbować machać kalesonami taty nad łóżeczkiem dziecka. Przeciągnąć dziecko trzy razy przez nogawkę spodni taty lub dziadka (zawsze mogą to być te same kalesony). W ostateczności można maluszka trzy razy przełożyć pod nogą starszego rodzeństwa.

jak odczarować dziecko - sen

Czy to działa? No cóż… Raczej nie zaszkodzi. A być może pomoże 😉 i Twoje dziecko będzie po tym spokojne.


zdjęcia Pixabay

Jeden komentarz przy “Jak odczarować dziecko – profilaktyka, objawy i sposoby radzenia sobie z urokami

  1. kamil napisał/a:

    Uwielbiam takie różne zabobony i się tylko czasem zastanawiam w jaki strasznym świcie żyli nasi przodkowie. To to strach z domu się było ruszyć bo jak nie urok to sraczka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge