ciąża i poród, moda, rodzicielstwo, wszystkie

Koszula do porodu – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Jak wybrać koszulę do porodu? Jaka powinna być jej długość, rozpinana czy nie, a może zdecydować się na luźniejszą koszulkę męża lub po prostu jednorazową? No cóż… koszula do porodu powinna być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. O czym jeszcze należy pamiętać wybierając strój do porodu?

Koszula do porodu – wymogi szpitala

Wiele szpitali zrezygnowało z wytycznych dotyczących bielizny do porodu. Jednak warto się zorientować, czy w szpitalu, w którym planujesz poród, opracowano wymogi jakie powinna spełniać koszula.

Koszula do porodu – długość

Koszula nie powinna być zbyt długa. To znaczy, że nie powinna sięgać dalej niż za kolana. Może to utrudniać pracę lekarzowi lub położnej a Tobie swobodny ruch w trakcie porodu. Należy jednak pamiętać żeby koszula nie była również zbyt krótka. Będziesz czuć się bardziej komfortowo w koszuli zasłaniającej pośladki.

koszula do porodu w kratkę

Piękna Mama, cena 79 zł

Możliwość zniszczenia, ubrudzenia

W trakcie porodu koszula może się mocno pobrudzić. A plamy z krwi spierają się dosyć ciężko. Warto zastanowić się nad zakupem koszuli jednorazowej (jest to wydatek kilkunastu złotych) lub takiej, której nie będzie nam żal wyrzucić po porodzie, np. zwykłej bawełnianej męskiej koszulki.


koszula do porodu jednorazowa

Sklep Ciążowy, cena 8,77 zł

Koszula do porodu – rozpięcie

Warto pamiętać, że jeśli nie będzie przeciwwskazań to po porodzie dostaniemy maluszka do siebie. Wtedy też będziesz po raz pierwszy próbowała nakarmić swoje dziecko piersią. Dlatego dobrze by było gdyby koszula miała rozpięcie na wysokości biustu, żebyś bez większych problemów i akrobacji mogła przystawić noworodka do piersi.

koszula do porodu rozpięcie

Bon Prix, cena 54,99 zł

Sukienki do porodu

Są mamy, które nawet w trakcie porodu chcą wyglądać stylowo i kobieco. Nie chcą w tym ważnym dniu być byle jak ubrane. To właśnie dla nich zostały stworzone sukienki do porodu.

koszula do porodu - sukienka

Granatovo, cena 179 zł

Koszula do porodu – jak ją przygotować

Koszula powinna być wcześniej wyprana i wyprasowana. Najlepiej uprać ją w tym samym proszku lub płynie, w którym były prane niemowlęce ubranka. Zaraz po porodzie będziesz tulić dziecko do piersi. Nagie ciało maluszka będzie zapewne miało kontakt z Twoim ubraniem. Ważne jest, by było ono jak najbardziej delikatne. Warto również zadbać aby koszula nie miała metalowych lub drapiących i szorstkich elementów.

 

Warto mieć w torbie koszulę lub piżamę do karmienia. Taką w którą przebierzemy się po porodzie i prysznicu. Będzie to na pewno dużo przyjemniejsze niż pozostanie w koszuli z porodu.


Może Cię również zainteresować wpis Biustonosz do karmienia – jak go wybrać

Ceny aktualne na dzień 9.05.2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge