aplikacje, rodzicielstwo

Pierwsza pomoc Nestlé – aplikacja na telefon

Zapewne dla każdego rodzica zdrowie i bezpieczeństwo jego dziecka jest najważniejsze. A przynajmniej tak powinno być. Już od pierwszych chwil dbacie o swojego malucha jak tylko możecie dając mu dużo miłości i poczucie bezpieczeństwa. Ale czy wiecie jak poradzić sobie w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia? Jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy waszemu małemu skarbowi?Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do sposobu udzielania pomocy takiemu maleństwu to zachęcam do zapoznania się z bezpłatną aplikacją Pierwsza Pomoc Nestlé. Dostępna jest ona zarówno w App Store jak i Google Play.

Pierwsza Pomoc Nestlé – co to w ogóle jest?

Jest to aplikacja na telefon, która pomoże Ci sprawnie i szybko udzielić pierwszej pomocy małemu dziecku.

Zawiera informacje dotyczące pomocy przedmedycznej w 10 sytuacjach: bezdech, ciało obce w drogach oddechowych, drgawki, duszności, gorączka, oparzenie termiczne, brak oddechu (RKO), urazy głowy lub kręgosłupa, utrata przytomności, zranienie i krwotok.

pierwsza pomoc Nestlepierwsza pomoc Nestle menu

W każdym dziale aplikacja mówi nam w jaki sposób krok po kroku powinniśmy udzielić pomocy. Oprócz instrukcji głosowych na poszczególnych stronach widzimy rysunek pokazujący jak prawidłowo wykonać czynność, o której mówi lektor. Ponadto na stronie każdego z działów mamy możliwość połączenia się z bezpłatnym numerem alarmowym 112.

pierwsza pomoc RKOpierwsza pomoc bezdech

Oczywiście chyba każdy ma nadzieję, że ta wiedza nigdy mu się nie przyda, ponieważ nie znajdzie się w takiej sytuacji. Jednak moim zdaniem warto wcześniej zainstalować powyższą aplikację i zapoznać się z każdym z działów (najlepiej po kilka razy) żeby w razie czego wiedzieć gdzie tego szukać i mieć chociaż minimalne pojęcie o pierwszej pomocy.

A co o aplikacji Pierwsza Pomoc Nestlé napisał sam producent?

„Aplikacja zawiera schematy postępowań w najczęściej występujących przypadkach zagrożenia zdrowia i życia niemowląt oraz małych dzieci.

Pierwsza pomoc przedmedyczna u dzieci w przypadku: bezdechu, ciała obcego w drogach oddechowych, drgawek, duszności, gorączki, oparzeń termicznych, braku oddechu, urazów głowy lub kręgosłupa, utraty przytomności, zranienia i krwotoków.

Aplikacja Pierwsza Pomoc Nestle dzięki jasnemu podziałowi na kategorię umożliwia szybkie i wygodne dotarcie do instrukcji pierwszej pomocy.
Jest przydatna nie tylko w przypadku zagrożenia zdrowia i życia dziecka, ale także wtedy, gdy chcemy zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy noworodkom, niemowlętom i dzieciom w celu edukacyjnym.

Lista kategorii uruchamia się już po pierwszym kliknięciu w ekran startowy aplikacji. Nie zawiera zbędnych odnośników, jest czytelna i prosta w obsłudze. Dzięki temu, w szczególności w sytuacji stresującej, można szybko wybrać odpowiedni rodzaj pierwszej pomocy przedmedycznej. Na ekranie od razu pojawia się pierwsza plansza z ruchomą, powtarzającą się animacją przedstawiającą matkę z dzieckiem lub dziecko i pozycją lub czynnością, jaką należy podjąć. Równocześnie wydawane są komendy głosowe poszczególnych kroków pierwszej pomocy. Proste animacje oraz polecenia głosowe pomagają w zachowaniu spokoju i poprawnym wykonywaniu odpowiednich działań. Każda kategoria składa się z kilku kroków. One z kolei zawierają animację, dokładny opis działania oraz komendy głosowe. Po zakończeniu emisji każdego kroku, następuje automatyczne przejście do następnego. Dzięki temu osoba udzielająca pierwszej pomocy nie musi się skupiać na przewijaniu tekstu bądź strony. By samemu przejść do następnego kroku udzielania pierwszej pomocy należy jedynie przesunąć obraz.

W każdej chwili, w razie potrzeby, istnieje możliwość szybkiego połączenia z numerem alarmowym 112. Aplikacja posiada również funkcję, dostępną w dolnych rogach strony, wyciszenia poleceń głosowych oraz zatrzymania danego kroku.

Aplikacja Pierwsza Pomoc powstała z inicjatywy Nestlé, w ramach programu edukacyjnego Nestlé Zdrowy Start w Przyszłość, we współpracy z Panem Kamilem Kasiakiem – doświadczonym ratownikiem medycznym Ogólnopolskiej Kampanii „Bezpieczny Maluch” pod kierunkiem prof. dr hab. n. med. Ryszarda Maciejewskiego.

Polecana wszystkim, rodzicom i opiekunom małych dzieci. Pozwala czuć się pewniej i działać stanowczo w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia dziecka.”

Także telefon w dłoń i instalujemy 😉

google play

app store

I pamiętaj, że jesteś najlepszym ratownikiem dla swojego dziecka. Jesteś na miejscu i masz najwięcej czasu na jakiekolwiek działania.


Numery alarmowe  112, 999, 998, 997

Przeczytaj również wpis o warsztatach Bezpieczny Maluch 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge